x

Арсенал го сака Переира но тој чини 30 милиони фунти

00857223

Данило Переира е желбата на тренерот на Арсенал Михаел Ратета, но звездата на Порто, не е ефтин играч. Напротив, 27. годишниот фудбалер нема да добие слободни документи за трансфер пред некој да исплати 30 милиони фунти за него.

Во случајов заинтересираниот Арсенал ќе мора да ја исплати горенаведената сума, иако минатото лето тимот од Лондон веќе се обидел да го „украде“ 28. годишниот централен играч за врска за 20 милиони евра.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата