x

Арион Зиба повторно во матичниот клуб

Младинецот на Струга Трим Љум, Арион Зиба кој изминатиот период беше на позајмица во тимот на Лабуништа летово се враќа во матичниот клуб.

Играчот за врска ќе се обиде да се избори за минутажа во силната конкуренција, но стружани велат дека тој е еден од најталентираните млади фудбалери во нивниот табор па тоа веројанто нема да претставува проблем за Зиба.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата