x

Ансу Фати стана член, но не смее да гласа

ansu

Младата звезда на тимот на Барселона, Ансу Фати и официјално стана член на ФК БАрселона. Тој на социјалните мрежи се пофали со картичката за членство, а доплни дека и целото негово семесјство го направило тоа.

Сепак, според статутот на клубот, новиот член нема да може да гласа на претстојните избори во клубот затоа што за такво нешто мора да се има минимум едногодишен „членски стаж“.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата