x

Американец од Аљаска нов член на КК Пелистер!

Џалил Абдул Басит, Американец од Аљаска е најновото име во редовите на КК Пелистер. Басит е бек, а последен клуб му бил мексиканскиот Тихуана, играл и во клубови од Албанија и Асвтралија. Басит е висок 193 сантиметри.

Кога сме кај битолскиот кошаркарски прволигашки клуб, да спомеменеме дека Пелистер покрај Басит, ова лето ги донесе и Игор Кесар, Бојан Трајковски, Бобан Стајиќ и други…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата