Професор кој беше на издржување затворска казна, си го одзел животот, дознава Алсат.

Лицето С.М. беше обвинет за обид за силување на малолетно лице на возраст од 8 години.

Настанот се случи во почетокот на годинава, а во полиција го пријавила мајката на девојчето.