x

Алмериа го „шокираше“ Димитриевски во последната секунда

dimitrievski

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски и неговиот тим Рајо Ваљекано доживеаа шокирачки пораз предмалку на домашен терен од тимот на Алмериа со конечни 0:1.

Нашиот голман не можеше да спречи пораз со гол примен во 94. минута од мечот буквално во последните моменти. Херој на тимот на Алмериа е Куенца кој погоди во за неговиот тим најдобриот можен момент.

Се надеваме дека лошата среќа за нашиот голман завршува овде, и дека тој следнава недела кога следува финалето од Лигата на Нациите и кога играме против Грузија ќе биде на највисоко можно ниво и дека ќе биде на висина на задачата.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата