x

Алиоски и Лидс Ј. со голема победа на „Гудисон Парк“ (ВИДЕО)

alioski-leeds

По серија од три меча без победа, фудбалерите на Лидс Ј. предводени од Марсело Биелса вечерва славеа голема победа на гостувањето на „Гудисон Парк“ против Евертон од 1:0. Тимот на нашиот репрезентативец Џани Алиоски, успеа да ги совои трите бода благодарение на еден индивидуален потег на Рафиња, кој во 79. минута погоди од далечина во мрежата на Пикфорд и му донесе водство и победа на Лидс, која за гостите беше четврта оваа сезона.

Алиоски ги одигра сите 90 минути во победата на неговиот тим и повторно беше еден од најдобрите на теренот. Алиоски дури и доби шанса да погоди за 2:0 пред крајот на средбата, но неговиот шут заврши крај голот, а подоцна и судиите покажаа офсајд.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата