x

Ален Исламовиќ во неверување: Вчера бевме заедно, засекогаш ќе останеш во нашите срца

Легендната на македонската кошарка, Благоја Георгиевски Буштур пред трагичната собраќајна несреќа, се дружел со некогашниот пејач на групата „Бијело дугме“, Ален Исламовиќ.

Музичката ѕвезда со неверување ја прими оваа вест, се огласи на својот „Фејсбук“ профил споделувајќи фотографија од заедничката средба.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата