Преубавата Џесика Алба може да се гордее со фактот дека е најбарана личност на интернет. Според истражувањата, Џесика Алба добила најмногу прашања и кликови и зад себе ги оставила Анџелина Џоли и Парис Хилтон.
Американката која во исто време зрачи со елеганција и сексапилност е една од најубавите млади актерки во Холивуд, а погледот на нејзиното анѓелско лице и секси тело мажите ги остава без здив.
Ова убавица родена е во Калифорнија 1981 година, а се прослави со филмовите “Анѓел на темнината”, “Фантастиц Фоур” и “Син Цитѕ”.
Покрај природната убавина Џесика има и непогрешив стил на облекување.