Триесет и двегодишен државјанин на Република Албанија бил фатен од полицајци при обид за кражба во близина на Македонски Брод.

Како што информираат од МВР, Албанецот во текот на вчерашниот ден (17. октомври) бил затекнат од полициските службеници на местото викано Ветарник, кај селото Ижиша, при извршување на кражба.

Тој бил уапсен и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

извор: Makfax