Чарлс Левин (70) беше пронајден мртов по неговото исчезнување на 8 јули од куќата во Грантс Пас.

Неговиот син пријавил во полиција дека не се слушнал со својот татко неколку дена. Локалниот оддел за јавна безбедност два дена подоцна објави повик за каква било информација за Левин, истакнувајќи дека „речиси секогаш бил во друштво на неговото куче БУ Бу Бир”.

Телото на Левин беше пронајдено во саботата вечер, на 13 јули, во зафрлено подрачје на Орегон, објавија властите.

Чарлс Левин глумеше во комедијата „Сејнфилд”, „This is Spinal Tap“, ТВ-шоуто „Алис”, „LA Law”,„Зона на самракот”… Кога станува збор за филмови, тој глумеше во „Ени Хол”, “The Golden Child” и “Менхетен”.

извор: Makfax