x

„Акробации“ пред Ерменија во изведба на Пандев, Трајковски, Велкоски и Стојановски (ФОТО)

img-12ca5802d83e6a1c6d98c3ed7743dee7-v

Македонската фудбалска репрезентација продолжува со подготвителните тренинзи за дуелите против Ерменија и Грузија во рамките на Лигата на Нации.

Секој тренинг е поинаков, особено делот посветен за загревање. Денеска нашите момци изведоа акробации со конуси и топки. Од фотографиите изгледа интересно, напаѓачката сила на Македонија, Горан Пандев, Александар Трајковски, Крсте Велкоски и Влатко Стојановски се забавуваа.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата