x

Адис Јаховиќ дружеше со фанови на светскиот ден на хендикепираните

адис

Адис Јаховиќ во Турција со години е сериозно популарен односно ужива голем авторитет. Во моментов член на тимот на Анталијаспор нашиот интернационалец на светскиот ден на хендикепираните се дружеше со еден од најверните навивачи на клубот Фуркан Тез.

Медиумите со радост ја пренесоа оваа информација во која нашиот напаѓач е претставен како херој затоа што на ова младо момче едноставно му го исполниил сонот да биде дел од тренингот на својот омилен клуб и да се дружи со своите идоли.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата