Седумдесет и четиригодишен скопјанец е тешко повреден откако синоќа во него удрил автомобил „мерцедес“ на улицата Радишанска во Скопје.

В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

извор: Makfax