Педесет и деветгодишна прилепчанка вчера била прегазена од автомобил на раскрсницата од ул. Крушевска Република и бул. Кузман Јосифоски Питу во Скопје, по што со тешки повреди била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

извор: Makfax