Мал авион се урна во близина на градот Брајан во Тексас, а три лица загинаа на местото на несреќата. Четири лица се пренесени во најблиската болница со сериозни повреди, објави претставник на градските власти, пренесува АП.

Според најавата на федералната Служба за контрола на летање, авионот ПА24 се урнал утрово околу 2.30 часотнедалеку од пистата на аеродромот во Брајан, објави АП.

извор: Makfax