Авионот на руската компанија „С7“ присилно слетал на московскиот аеродром Домодедово, поради инцидентот со еден патник. Според руските медиуми, патничката се заканила дека ќе се разнесе  со експлозивна направа во авион со 195 лица.

Според првичните информации, жената е уапсена и била под дејство на алкохол.

Жената со себе немала експлозив, јави ТАСС, повикувајќи се на полициски извори.

извор: Makfax