x

Авионот на Сити поради проблеми принудно слетал

00869183

Екипата на Манчестер Сити, денеска го игра дуелот со Вест Хем на отварањето на Премиер лигашката програма од 13:30 часот но експедицијата на „Ѓраѓаните“ вчера имала непријатна ситуација откако авионот со кој летале морал принудно да биде спуштен на земја поради механички проблеми.

Иако се било во ред со авионот при полетувањето сепак, за време на летот, авионот пројавил проблеми со кочниците и морало да слета 33 километри подалеку од предвидената дестинација. Сепак, целиот екипаж е во ред, јавија веднаш Англиските медиуми, и Манчестер сити денеска без проблеми ќе настапи на дуелот против Вест ХЕм.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата