Life

21 ноември 2018

Лекари: Пиењето многу вода е опасно за здравјето

Пиењето големи количества вода може да биде опасно за здравјето, предупрeдуваат лекарите.

Според нив, бубрезите може да преработат околу 800-1000 милилитри вода во еден час. Ако тоа количество биде надминато...

Има 22 години и постојана работа! Некогаш играла кошарка, еве со што се занимава вереницата на Вељко Ражнатовиќ

Малку е познато дека вереницата на Вељко е вработена и пријавена во фирма на своите родители ДБ "Родиќ" во Тител. Богдана работи во својата струка и задолжена за финансии.

"Богдана завршила Виша школа...

Британските медиуми открија зошто Меган Маркл се смее на семејниот портрет

На седумдесеттиот роденден на принцот Чарлс кралската палата објави официјални фотографии од целото кралско семејство.

 

...

На свештеник му испадна дете од раце

Целото семејство се собрало за да присуствува на крштевката на новороденчето, но невнимателниот свештеник ги запрепастил кога бебето му паднало од раце, пишува Дејли Меил.

...

Со што го заслужв овој пекол! Јас бев таму кога имаше мозочен удар поради Дарко! Ана Севиќ ќе го тужи семејството Лазиќ

После обвинувањата на таткото на Дарко, кои ги упатил на сметка на својата бивша снаа Ана Севиќ, таа одлучила работите да ги земе во свои раце

Севиќ била во шок кога дознала дека таткото на Дарко постојано ја...

Сестрите од кланот Кардашјан-Џенер највлијателни ѕвезди во светот според „Лист“

Ким Кардашјан Вест и нејзината помлада сестра Кајли Џенер се највлијателните личости во светот кога станува збор за модата.

„Лист“ ја објави својата годишна листа на највлијателни ѕвезди меѓу модните...

Крвната група одредува каква личност сте и дали се подложни на дебелеење, но и како се однесувате во љубовта

Науката вели дека во секој организам во тек на целиот живот се одвиваат безброј хемиски реакции и дека крвната група на која припаѓате значајно влијае на сите процеси. Истовремено, од крвната група зависи како...

„Јутјуб“ овозможува бесплатно гледање холивудски блокбастери

Платформата „Јутјуб" неодамна почна да објавува познати холивудски филмови, кои корисниците може да ги гледаат бесплатно.

Иако изборот на филмови за...

Кијану Ривс подготвен за нова љубов

53-годишниот Кијану Ривс е славен во целиот свет и има милиони долари на банкарска сметка, но кога станува збор за неговиот приватен живот, тој немаше многу среќа.

Неговиот татко го напуштил кога имал само...

Откриени насипи со термити во Бразил на површина колку Велика Британија

Истражувачите открија огромен комплекс од 200 милиони насипи со термити во североисточниот дел на Бразил, кој може да датира од пред 4.000 години и опфаќа површина колку Велика Британија.

Иако се видливи на...

Новиот Самсунг „галакси С10“ ќе има верзија и со рамен екран

Корејската компанија „Самсунг“ планира на почетокот од следната година да претстави нови модели на мобилни телефони од серијата „галакси С“. За разлика од актуелните С9 и С9+, моделот С10 ќе има три различни верзии...

Тажно сведоштво: Поранешен пожарникар ги откри последните зборови на принцезата Дајана

Поранешниот француски пожарникар ги откри последните зборови на принцезата Дајана пред нејзината смрт. Тој проговорил на 20-годишнината од смртта на принцезата за списанието „...

Славиме Архангел Михаил – овој светец исполнува желби ако денеска го направите ова

Архангел Михаил е водачот на небесните војски кој секогаш се јавувал на местата на кои се појавувала Богородица, така што претставува небесна сила и заштита на земјата.

...

Познатиот новинар упати порака до радикалните феминистки

"Јас сум маж. Да на Меѓународниот ден на мажите 2018 се идентификувам со биолошкиот пол со кој сум роден", ја започна својата колумна за Дејли Меил, британскиот водител и колумнист Пирс Морган.

"Морам нешто...

Дарко Лазиќ прв пат се огласи од болница! Еве со кого го направи првиот селфи и што порача (фото)

Бранка Лазиќ, мајка на Дарко Лазиќ, објавила фотографија на својот син од болница, прв пат откога пеачот доживеа сообраќајна несреќа.

Селфи сликата ја направил пеачот, а на сликата се наоѓа тој и неговата...