Life

18 септември 2018

Заедничкиот живот пред брак: Меч со две острици

Заедничкиот живот со партнерот/ката често произлегува дека не е така идеален како што сите си го замислуваме.

Затоа, најдобро е да си ги организирате работите со време, пред „да пукне":

1. Правилото на...

Зошто се дебелиме кога сме под стрес?

Луѓето кои се под стрес се склони кон дебелеење.

Чувството дека не можеме да совладаме некоја задача, често пати знае да ни го расипе здравјето, а високите нивоа на стрес резултираат и со носење на лоши...

Европска земја во која кинеските туристи оставаат најмногу пари

Кинезите се познати како големи патници, а оваа година тие најмногу ја бирале Европа, поточно Италија, во која потрошиле дури 83 отсто повеќе пари отколку претходната година.

„Патувањето во странство, а...

Хороскопот открива: Кој знак како лаже?

Некогаш со најдобра намера, често пати за да сокријат што навистина мислат, но сите некогаш лажат и ја заобиколуваат вистината. Ви нудиме мал водич кој ќе ви помогне да го откриете лажгото.

Секој знак на...

Најчестите женски сексуални фантазии

Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува голема возбуда и страст.

Фројд направил грешка кога тврдел дека само сексуално незадоволените луѓе фантазираат за секс. Денешните истражувања покажале...

Зошто треба да јадеме јаткасти плодови

Јаткастите плодови имаат многу здравствени придобивки

Недоволните или неточни информации може да ве лишат од вашиот обид да се храните здраво. Луѓето имаат страв од консумирање масти и за жал...

7 намирници кои ги прочистуваат белите дробови

Овие намирници не можат целосно да ги исчистат вашите бели дробови, но можат да ги прочистат и ослободат од токсините.

Ракот на белите дробови е еден од најчестите и најсмртоносните болести, а од него главно...

Останување во лош брак негативно влијае врз децата отколку разводот

Понекогаш без разлика на најдобриот труд да го задржите бракот сигурен и сите тие позитивни намери да останете среќни, врската може да достогне токсична и штетна состјба. Одредена ситуација која би можела да дојде...

Ја гледал ќерката како спие, па се заледил: Камерите снимија ужасна глетка

Стивен Армстронг се исплашил кога го видел „ужасниот летачки педмет" покрај креветчето на својата 13-месечна ќерка Ел која ја гледал како спие.

31-...

Му пратила на поранешното момче фотографија од љубовникот, а потоа следуваше хорор (ФОТО)

29-годишната Сара Брамли, признала дека го поттикнала своето поранешно момче на насилство, кое извршило убиство, така што му пратила фотографија од сексот со новиот љубовник.

...

Малата Катерина чека наша помош: Потребни се 5.000 евра за девојчето да гледа како другите деца

Да бидеме хумани и да донираме за Катерина Рујковска на која треба да ѝ се пресади рожница за да може светот да го гледа како останатите нејзини врсници.

...

Старец им одржа лекција на тројца разбојници за време на грабеж (ВИДЕО)

Тројца насилници се обидоа да ограбат спортска обложувалница, но брзо зажалија.

Тие со оружје во рацете влегоа и веднаш се упатија кон касата каде...

Меган Маркл ги изненади Британците со својата умешност за готвење

Меган Маркл стана член на британското кралско семејство во мај и нејзиниот живот се промени целосно. Британците се опседнати со првата војвотка од Сасекс, и секој нејзин јавен настап предизвикува еуфорија.

...

Била предебела за да си игра со детето, па реши да ослабе: Нема да верувате дека ова е истата жена и што успеа да направи (ФОТО)

Во 2012-та година, Кристина Карлос била на плажа кога почувствувала дека не е способна да игра со 8-годишната ќерка Изабела, бидејќи се заморувала.

-...

Ова слатко девојче плаче, а вие откако ќе го видите ќе се смеете цел ден

Децата често знаат да глумат во одредени ситуации за да го добијат посакуваното или едноставно, да привлечат внимание на себе.

Секое дете си има...