Забавна

22 септември 2018

Димитров од еден во друг филм, и секогаш споредна улога (ФОТО)

Со перформанс во режија на Срѓан Јаниќијевиќ беше отворен 39 интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки" во Битола.

На отворањето ќе бидат прикажани краткиот филм „Љубовникот" во режија на Игор...

Разоткриени најголемите Фотошоп фајлови: На Инстаграм се совршени, но кога-тогаш се излегува на виделина Фото)

Ако спаѓате во жени кои се исфрустрирани поради беспрекорните тела на познатите ѕвези на Инстаграм, овие фотки ќе ве смират. 

Чест на исклучоци, но голем број на познати дами во реалноста не се...

Тргнала на кафе, прслукот го оставила дома: Екцентричната Албанка крева температура каде и да се појави (фото)

Британската пеачка Рита Ора, по потекло од Косово, често не изненадува со провокативен стајлинг.

Ова и е најразголено издание...

 

Македонија го потврди учеството на Евровизија

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019 година, односно земјата ќе испрати уметник и песна во Тел Авив, Израел.

Македонскиот радиодифузер МРТ го потврди учеството, но не се објавени други детали,...

Почнува 39. ИФФК “Браќа Манаки“

Битола е подготвена за вечерашното отворање на 39-то издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки".

Денеска се подготвуваше и црвениот тепих по кој вечерва ќе поминат голем број...

Питер Динклиџ: Долго размислував дали да ја прифатам улогата

Питер Динклиџ освои Еми награда за најдобар спореден актер во серијата „Game of Thrones", а сега призна дека размислувал за тоа дали воопшто да прифати да ја толкува улогата на Тирион.

Снимањето на последната...

Емилија Кларк е девојката со тетоважа со змејови од Game of Thrones

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен начин се збогува од улогата во најпопуларната серија последните години „Game of Thrones".

ларк која го толкува ликот „Мајка на змејовите" (Денерис Таргеријан)...

Тајкунот Кендимен секоја вечер спие со друга жена, а неговата жена ич не му ја мисли

Милионерот од австралискиот Златен брег живее во раскошен дом со Таша Бејнон, со која се оженил во 2011 година, девојката Ниша и своите четири деца.

- Кога имате една девојка, тоа е една работа. Но кога ги...

Кој сака да води љубов пред огледало а кој сака "од нога": Секој хороскопски знак има омилени места и пози

Хороскопот открива омилени пози и места за водење љубов од хороскопските знаци.

Хороскопот може да биде ваш сојузник воедно свежување на вашиот љубовен живот и загревање на страстите во спалната соба.

...

Родила 4 деца, а изгледа совршено: Сестрата на Цеца, Лидија е доказ дека жените во ова семејство не стареат (видео/фото)

 Познао е дека Светлана Ражнатовиќ е многу блиска со својата сестра, без која животот неможат да го замислат ни нејзините деца Вељко и Анастасија.

Лидија Величковиќ Оцоколиќ и нејзиниот сопруг Предраг, инаку...

Пола Влада плус други на свадба кај Стефан Богоев (ФОТО)

Откако во јуни се заколна на вечна љубов со неговата избраничка Ивана Анѓеловска пред најблиските роднини и пријатели во црквата Св. Пантелејмон, градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, синоќа направи...

Фото: Емина Јаховиќ во врска со турски милионер

Новото момче на популарната пејачка Емина Јаховиќ е турскиот милионер Садетин Саран.

Нивната врска е откриена откако турскиот богаташ на својот Инстаграм профил објави фотографија на која Емина го бакнува....

Колку чинела свадбата на Стеван Анѓелковиќ!? Кога ќе ја чуете сумата, нема да ви биде дорбо... (видео/фото)

2 венчаници, бурми од бело злато, торта, сплав: Колку чинела свадбата на Стеван Анѓелковиќ... нема да во биде добро

Стеван Аншелковиќ за своето венчање и свадбена веселба издвоил 40.000 евра.

Бурмите,...

Отиде се во парампарче: Стеван Анѓелковиќ на ова не сметал! Занемел од шок на сред свое венчавање (фото)

Стеван Анѓелковиќ доживеал пех на сопствената свадба кога свадбената торта се распаднала на парампаре. За работата да биде уште полоша, тоа не е била вкусна и слатка, туку од стиропор, која очигледно служела само...

Јосипа Лисац објави фотографија што разбуди носталгија кај колегите

На официјалниот профил на музичката ѕвезда беше објавена фотографија од минатите времиња и нејзината дружба со колегите Тони Цетински, Масимо Савиќ и Дадо Топиќ. Овој убав спомен создаден во 1997 година пред...