Спорт

20 ноември 2018

Станиќ: Ја продаваат невиноста, ги продаваат народите, а не еден бронзен медал

" alt=

По веста дека некој член на хрватската репрезентација која во 1998 година го продава својот бронзен медал од СП Франција, поранешниот репрезентативец, Марио...

Ибрахимовиќ од јануари во старото јато – Милан

" alt=

Шведскиот фудбалски интернационалец, Златан Ибрахимовиќ (37) според најавите од Италија, од јануари повторно ќе биде член на италијански Милан. Голгетерот во...

Ибрахимовиќ од јануари во старото јато – Милан

" alt=

Шведскиот фудбалски интернационалец, Златан Ибрахимовиќ (37) според најавите од Италија, од јануари повторно ќе биде член на италијански Милан. Голгетерот во...

Бобан шокираше со изјавата: Драго ми е што Звезда го победи Ливерпул

" alt=

Легендарниот хрватски фудбалер, Звонимир Бобан рекол дека му е драго што Црвена Звезда го победи Ливерпул во Лигата на шампиони.

Бобан, кој сега работи...

Некој „инвестирал“ во тостер, друг во бензинска, а Роналдо првата плата и ја дал на мајка си

" alt=

Фудбалерите кои сега заработуваат милиони на почетокот на кариерата тргнале од нула. Дел од нив раскажуваат како ги потрошиле првите пари заработени на...

„Кенгурот“ Тим Кејхил оди во пензија

" alt=

Прославениот фудбалски репрезентативец на Австралија, Тим Кејхил денеска се прости од националниот тим.

Играчот кој во кариерата дури 108 пати играше за...

Томас Милер ја раситни 100-ката во дресот на „панцерите“

" alt=

Напаѓачот на минхенски Баерн, Томас Милер стигна до убав јубилеј, 100 настапи во дресот на германската фудбалска репрезентација. Тој е 11-тиот играч кој...

„Кенгурот“ Тим Кејхил оди во пензија

" alt=

Прославениот фудбалски репрезентативец на Австралија, Тим Кејхил денеска се прости од националниот тим.

Играчот кој во кариерата дури 108 пати играше за...

Чеферин: Суперлигата е само фикција, обичен сон

" alt=

Претседателот на Европската фудбалска унија (УЕФА), Александар Чеферин, во интервју за Би-би-си рекол дека идејата за основање на Суперлига е само фикција и...

Грчки коментатор: Танасис Адетокумбо е мајмун

" alt=

Грчкиот коментатор Такис Цукалас се наоѓа под истрага на обвинителсвото поради навредите што ги упатил кон кошаркарот на Панатинаикос, Танасис Адетокумбо....

Лоша прогноза на Лекип: Димитров прв, Рафа и Роџер надвор од Топ 10

" alt=

Францускиот портал „Лекип“, пред пет години прогнозирал каков ќе биде поредокот во Топ 10 на АТП листата во 2018 година.

Пет години подоцна јасно е дека...

Селтикс без решение за Вокер, нов пораз на Денвер, дабл-дабл на Дончиќ (Видео)

" alt=

Девет натпревари и само една победа за гостите е епилогот на пресметките во НБА лигата. За издвојување е атрактивниот меч помеѓу Њу Орлеанс Пеликанс и Сан...

Селтикс без решение за Вокер, нов пораз на Денвер, дабл-дабл на Дончиќ (Видео)

" alt=

Девет натпревари и само една победа за гостите е епилогот на пресметките во НБА лигата. За издвојување е атрактивниот меч помеѓу Њу Орлеанс Пеликанс и Сан...

19 ноември 2018

Мисијата исполнета: Прекрасни голови и Македонија во Лига Ц и во плеј-офот! (галерија+видео)

epa07178077 Macedonia's Enis Bardi (17) celebrates with teammates after scoring the opening goal during the UEFA Nations League match between FYR of Macedonia and Gibraltar in...

Неверојатен холандски кам-бек за „шок“ за Германија, но и за Франција (видео)

epa07178180 Netherland's Virgil Van Dijk (L) in action against Germany's Thomas Mueller (R) during the UEFA Nations League soccer match between Germany and the Netherlands in...