Земјотрес од 6,2 степена ја погоди Индонезија

Земјотрес со јачина од 6,2 степена регистриран е денеска околу 168 километри југозападно од Џајапура, град во Индонезија, соопшти американскиот геолошки завод, а пренесе „Ројтерс“.

Џајапура е главен град на индонезиската провинција Папуа и се наоѓа на островот Нова Гвинеја.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари