Захарова обвини: „САД го дестабилизираат светот“

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, денеска ги обвини САД за дестабилизација на светот. Таа ова го … Продолжи со читање Захарова обвини: „САД го дестабилизираат светот“