За една недела во Австрија, како последица на лошите временски услови починале девет лица

За само една недела во Австрија поради обилните снежни врнежи и лавните починаа вкупно двете лица, обајвија тамошните медиуми.

Откако снегот вчера престаната да паѓа ситуацијата во критичните подрачја полека се нормализира, додаваат медиумите.

Според австриските метеоролози, нови врнежи од снег се очекуваат повторно во следниве неколку дена.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари