ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Дадилка од пеколот тепа бебе!

Оваа шокантна снимка покажува дадилка која што му удира шамар на мало бебе, му го стиска носот за да го сопре дишењето и го фрла на подот. Додека го храни детето, се гледа како го удира по лицето затоа што не сака да го земе шишето и потоа го фаќа за рака со една рака за да го фрли на земја.

31-годишната Анастасија Желјабова била вработена од 26-годишната Елена Левендева за да се грижи за нејзиниот осуммесечен син, но наместо тоа, дадилката го мачела детето. Елена почнала да се сомнева кога забележала дека бебето плаче секој ден откако Анастасија почнала да се „грижи" за него и поставила камери во куќата.

Само две недели откако Анастасија почнала да работи, мајката на момчето ја фатила како го измачува бебето. Елена од Нефтејуганск, Русија, напишала на социјалните медиуми: „Поради често и континуирано хистерично плачење на нашето дете, инсталиравме видео камери кои го снимија тепањето и мачењето."

Портпаролот на полицијата изјавил: „Истрагата за кривичниот случај во кој што жена повредува мало дете сега е завршена." Дадилот се соочува со десет години затвор за суровост кон дете ако биде осудена од страна на судот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари