Воз удри во патнички автобус во Мексико, седум мртви

Најмалку седум лица загинаа кога воз удри автобус што превезувал работници од фабрика во централно Мексико.

Возот сообраќај двојно побавно од дозволената брзина во тоа подрачје.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари