logo
logo
logo

Во израелски ракетен напад врз јужен Либан загинаа новинарка и снимател на либанска телевизија

Vecer | 21.11.2023

Во израелски ракетен напад врз јужен Либан загинаа новинарка и снимател на либанска телевизија

Либанската новинска агенција јави дека инцидентот се случил во близина на градот Тир Харф. Телевизијата Ал Мајадин објави дека Израел намерно го гаѓал нивниот тим.

Како што се наведува, новинарката и снимателот на таа телевизија загинале кога врз нив биле испукани две ракети од израелски воен авион веднаш по вклучувањето во програмата. /МИА

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk