Огромен пожар избувна рано утрово во дом за стари лица во округот Рокланд во Њујорк, чии штитеници беа евакуирани. Во пожарот загина најмалку едно лице, а повредени се двајца пожарникари.

Пожарот избувна во 1:40 часот по локално време, а засега нема информации дека има повредени, пренесува „Њујорк пост“.

Видеата што се појавија на социјалните мрежи и во медиумите покажуваат голем пожар и густ чад што пожарникарите се обидуваат да го изгаснат.

 

makfax.com.mk