Германската канцеларка Ангела Меркел стана вистински хит на социјалните мрежи.

Имено, како што може да се види на видеото, Меркел во еден момент сфати дека заборави да ја стави маската. Во тој момент таа скокна од столот и отиде да ја земе, а камерата ја сними целата сцена.