На ова ќе има одговор, ако е напад

ВИДЕО: Има мртви во Иранската база во Алепо, Сирија

Експлозијата во иранската воена база на планината Азан во јужниот дел на Алепо започна. Според првите информации, 20 ирански офицери ги загубиле своите животи. Исто така, се наведува дека има многу повредени, пишува на Твитер новинарот Ахмет Созен, Correspondent at Tgrt News Channel...

Неколку луѓе беа пријавени повредени и убиени, вклучувајќи и ирански офицери, пишува иранианнетњуз

Понатаму, "активистите на теренот" објавија дека резултатот бил напад на борбен авион или ракети лансирани на база.

Поврзани

Најнови вести

Коментари