Училишен автобус се заби во зграда во Германија, 20 повредени

Најмалку 20 лица меѓу кои и деца се повредени во несреќа кога училишен автобус во Ебербах, Германија,  се заби во зграда.

Полицијата приистигна на лице место.

Засега не се познати детали како дошло до несреќата, ниту пак во каква состојба се повредените.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари