Припадници на српската полиција уапсиле две момчиња кои биле одговорни лица во угостителски објект во Нов Белград.
Тие се уапсени поради непочитување на здравствените прописи за време на епидемијата.

Според полицијата, организирале собир во угостителски објект, на кој присуствувале околу 600 лица, и со тоа се прекршиле епидемиолошките мерки. При акцијата, три момчиња ги нападнале припадниците на полицијата, по што се уапсени. Осомничените се во притворени до 48 часа, а заедно со кривичните пријави ќе бидат изведени во Третото основно јавно обвинителство во Белград.

makfax.com.mk