Уапсен будистички монах во источна Индија

Индиската полиција уапси будситички монах во познат будистички центар во источниот дел на земјата.

Монахот е уапсен поради обвинение за сексуално злоупотребување на момчиња.

Будистичкиот монах е од Бангладеш и е на возраст од 55 години.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари