Турција најавува напад со копнени сили во Сирија

Турските копнени воени сили утре ќе спроведат како што велат “нужни активност“ што ќе зависат од развојот на настаните во провинцијата Африн во Сирија, соопшти денеска премиерот на Турција, Бинали Јилдирим.

„Од утре, зависно од тоа како ќе се развива состојбата, нашите копнени сили ќе ги спроведат потребните активности“, рекол Јилдирим.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари