Тројца тинејџери се повредени во престрелка во средно училиште во Чикаго

Тројца тинејџери се сериозно повредени во престрелката во близина на едно средно училиште во јужниот дел на Чикаго.

Според патролата на шефот на полицијата, Фред Верер, две лица се во притвор, а пронајдени се и пиштолите и куршумите со кои било пукано.

Засега мотивите поради кои дошло до престрелката во средното училиште се непознати. Полицијата го истражува случајот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари