Трамп: ТАЖЕН ДЕН ЗА АМЕРИКА, ова е политички прогон

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави денеска, по завршувањето на сослушувањето пред судот во Вашингтон, дека обвинувањата против него се … Продолжи со читање Трамп: ТАЖЕН ДЕН ЗА АМЕРИКА, ова е политички прогон