Трамп: Роберт де Ниро е личност со најнизок коефициент IQ

 

Претседателот на САД Доналд Трамп реагирал на навредите кои му ги упатил Де Ниро во неделата на церемонија за доделување на театарски награди Тони.

Де Ниро во таа прилика им се извинил на на канаѓаните поради "лошото однесување на претседателот" при што американскиот претседател по враќање од Сингапур возвратил дека "е личност со најниско ниво на IQ".

Трамп напишал, со обзир на тоа дека Де Ниро добивал доста мноу удари во глава од страна на вистински боксери, се верува дека е "зашематен од ударите"

Robert De Niro, a very Low IQ individual, has received to many shots to the head by real boxers in movies. I watched him last night and truly believe he may be "punch-drunk." I guess he doesn't...
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) June 12, 2018

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари