Не се откажува

Трамп најави нов указ за миграцијата

Се подготвуваме следната недела да објавиме нов указ, кој целосно ќе ја заштити нашата земја, порача Трамп на прес-конференција во Вашингтон

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека следната недела ќе објави нов указ поврзан со миграцијата.

- Се подготвуваме следната недела да објавиме нов указ, кој целосно ќе ја заштити нашата земја, порача Трамп на прес-конференција во Вашингтон.

На 27 јануари Трамп објави указ со кој се забрануваше влез во САД на државјаните на седум претежно муслимански земји, но оваа уредба беше поништена со судска одлука.

Поврзани

Најнови вести

Коментари