Торнадо ја погоди Германија - погледнете ги страшните снимки (ВИДЕО)

Најмалку едно лице е сериозно повредено во налет на торнадо кое ја погоди областа Фирзен во западна Германија.

На социјалните мрежи се појавија снимки од застрашувачка бура.

Едно лице се здоби со тешки повреди кога врз неа паднале дебели и тешки гранки од дрво.

Во прилог погледнете ги застрашувачките видеа од торнадото во Германија

Поврзани

Најнови вести

Коментари