СТРАВИЧНО: Погледнете го моментот на уривање на мост во Џенова-автомобили паѓаат, луѓето врескаат (ВИДЕО)

Италијанските медиуми јавуваат дека на автопатот А10 кај Џенова се срушил надвозник.Не е познато дали има жртви,но наводно под урнатините се наоѓаат луѓе и автомоибли.

Италијанската агенција Анса јавува дека официјалните лица се сомневаат дека недоволната стабилност е причина за рушењето.Медиумите објавија и фотографии на кои се гледа дека голем дел од патот недостасува.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари