Скандал ја тресе Русија: Снимено како млада мајка ја ПРОДАВА тукушто родената ќерка на НАСТАВНИЧКА на аеродром (ВИДЕО+ФОТО)

Истражниот комитет на Руската Федерација објави ужасни снимки кои покажуваат како 25-годишна мајка ја продава својата новородена ќерка на наставничка која допатувала 3.000 километри од Санкт Петербург за да го земе бебето.

Видеото е снимено на аеродромот во Омск и се гледа како Ина Петрова кратко врти грб кон Жданова Наталија (43), во гушка и бакнува нејзиното бебе завиткано во розово ќебе.

Потоа, и го предава на Зданова, знаејќи дека повторно нема да го види.

Потоа Жданова покажува фалсификуван извод на родени за бебето за да се качи на авион и да се врати во Санкт Петербург, заедно со девојчето.
Сликата покажува како Петрова си ги брише солзите. Таа подоцна изјавила дека била во состојба на "хистерија" додека ја предавала ќерка. Сега вели дека ќе стори сé за да го врати времето назад.

- Најверојатно никогаш нема да го видам бебето... Ако би можела да го вратам времето назад, никогаш немаше да ја дадам - рече таа.

Пред да се роди детето, наставничката Жданова испратила 3.000 рубли (околу $ 45) за детето. Сега и двете се уапсени и против нив беше покрената истрага по обвиненија за трговија со деца. И на двете лица им се заканува казна затвор за период од десет години.

Полицијата соопшти дека "очајничката" Жданова сакала ново дете откако нејзиниот полнолетен син се преселил. Поради тоа, таа ја прифатила ќерката, но се плашела од синдромот "празно гнездо".

Затоа таа објавила на интернет огласа на кој пишувало дека таа и нејзиниот сопруг со задоволство ќе усвојат дете до три месеци.

- Сите документи за посвојување се подготвени. Ве молиме пратете приватна порака со детали. Драги девојки, помогни ми, молам! било напишано во пораката.

Петрова, која во тоа време останала бремена, се јавила на огласот:

- Би сакал да го прифатите моето дете. Не можам да ја земам, нема начин, напишала таа.

Полицијата соопшти дека живеела со својата мајка и сестра во мал изнајмен стан и дека биле лути кога дознале дека е бремена и инсистирале на тоа таа да абортира.

"Ако се породиш, не се враќај дома, нема да те пуштам", и се заканувала мајката.
Бидејќи не можела да најде работа, Петрова одлучила да го продаде бебето на наставничката од Санкт Петербург.

Сè ќе останело тајна, ако сопственичката на изнајмениот стан не ја информирала полицијата.

Една недела по предавањето на аеродромот, полицијата ја уапсила Жданов во Санкт Петербург и Петрова во Омск.

До крајот на истрагата, и двете ќе бидат во домашен притвор.

Поврзани

Најнови вести

Коментари