Денеска

Силен земјотрес го погоди индонезискиот остров Суматра

Засега нема информации за жртви или материјални штети

Силен земјотрес со интензитет од 6,4 степени, според Рихтеровата скала, го погоди денеска индонезискиот остров Суматра, соопшти Американскиот геолошки завод.

Земјотресот се случил на длабочина од 35 километри, а неговиот епицентар бил на 723 километри западно од Бенгкулу.

Засега нема информации за жртви или материјални штети.

Индонезиските власти не доадоа предупредување за цунами.

Поврзани

Најнови вести

Коментари