Шпанскaтa министерка за здравство поднесе оставка поради диплома

Шпанската министерка за здравство, Кармен Монтон, поднесе оставка, поради како што наведе написите кој излегле во јавноста дека на нерегуларен начин се стекнала со диплома, објави „Ројтерс“.

И покрај оставката која министерката за здравство ја поднесе денеска, таа претходно ги демантираше и наводите во медиумите дека има неправилности во стекнувањето на нејзината мастер диплома која ја добила на Универзитетот во Мадрид.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари