„Сега Вагнер ЌЕ БИДЕ УШТЕ ПООПАСЕН под негова контрола“

Платеничката група на Вагнер ќе биде уште поопасна под рускиот претседател Владимир Путин, навести денеска полскиот премиер Матеуш Моравјецки. „Вагнер … Продолжи со читање „Сега Вагнер ЌЕ БИДЕ УШТЕ ПООПАСЕН под негова контрола“