Русиja подготвува масовен напад на Киев? „Ако загуби сега, Путин паѓа“

Војната во Украина веќе некое време е во пат-позиција, но сè погласни се предупредувањата дека Русија планира да ја сврти … Продолжи со читање Русиja подготвува масовен напад на Киев? „Ако загуби сега, Путин паѓа“