Две лица се убиени, а 12 повредени во пукањето што се случи во саботата на роденденска забава во Њу Џерси – САД, објави во неделата американската полиција.

На кобната забава 35 годишен маж и 25 годишна жена беа убиени,, а меѓу ранетите кои беа пренесени во болница, едно лице е во критична состојба.

Пукањето се случило во куќа во Бриџртон, нешто пред полноќ во саботата, соопшти полицијата.

Според порталот АБЦ Њуз, повеќе од сто луѓе учествувале на забавата.

До сега нема уапсени, а полицијата продолжува со истрагата.