ПУТИН: САКАМЕ КРАЈ НА ВОЈНАТА, една работа ги диктира нашите акции

Рускиот претседател Владимир Путин на самитот на БРИКС во средата изјави дека Русија сака да стави крај на војната во … Продолжи со читање ПУТИН: САКАМЕ КРАЈ НА ВОЈНАТА, една работа ги диктира нашите акции