Путин понуди следниот Самит на БРИКС да се одржи во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин понуди да биде домаќин на следниот самит на БРИКС, откако не можеше да присуствува на настанот … Продолжи со читање Путин понуди следниот Самит на БРИКС да се одржи во Русија