Путин му го честиташе роденденот на Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин му го честитал роденденот на американскиот претседател Доналд Трамп, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитри Песков.

„Претседателот испрати телеграма со честитка на својот американски колега“ рекол Песков за Тас.

Во меѓувреме, Москва и Вашингтон ја разгледуваат можноста за средба меѓу претседателите на САД и Русија, а најверојатна локација за средбата, би можела да биде Австрија.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари