Неколку луѓе се убиени во пукање што се случи во објект на „Федекс“ во близина на аеродромот во Индијанаполис во Индијана, САД. Пукањето се случило во 23 часот по локално време.

Сведоците велат дека слушнале десетици истрели од огнено оружје. Полицијата е на местото на настанот и собира информации. Деталите сè уште не се објавени.

Има застрелано луше внатре и надвор од зградата. Напаѓачот, наводно, е мртов. Според првите информации од локалната полиција, тој се самоубил.

makfax.com.mk